Miejsca do nauki – jak urządzić miejsce do nauki idealne dla dziecka?

Pokój dziecka

Wiele osób zastanawia się, jak urządzić miejsce do nauki dla swojego dziecka. Należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami, które sprawią, że zapamiętywanie i nabywanie nowych umiejętności będzie znacznie łatwiejsze.

Miejsce do nauki – gdzie ustawić biurko?

Jeżeli chcesz stworzyć doskonałe miejsce do nauki dla swojego dziecka koniecznie pamiętaj, gdzie ustawić biurko? Ważne jest również, jak dobrać doskonały oświetlenie, w jaki sposób urządzić całe wnętrze, który rodzaj mebli najlepiej się do stworzenia miejsca do nauki, a także po jakie dodatkowe akcesoria najlepiej ściągać?

Biurko do nauki koniecznie powinno znajdować się w niewielkiej odległości od okna, musi być ono ustawione przodem lub bokiem do drzwi wejściowych. Doskonale sprawdzają się modele, które wyposażone są w regulowaną wysokość i regulowany kąt nachylenia. Najlepszy wymiarem są biurka które mają minimalną długość sięgającą do 120 cm. Krzesła dopasowane do biurka powinny mieć wysokie oparcie, dzięki temu będą one podpierać kręgosłup na całej długości. Warto również pamiętać, o tym by w pokoju do nauki znalazły się niezbędne akcesoria. Doskonale sprawdzą się półki i szafki w okolicy biurka. Nie można również zapomnieć o lampce, artykułach papierniczych i wielu innych akcesoriach pobudzających kreatywność.

Miejsce do nauki- praktyczne porady

Pamiętaj by w miejscu do nauki panowały kolory, które sprzyjają uczeniu się i koncentracji. Kolory motywujące do nauki to między innymi: niebieski, żółty, czerwony, i zielony. Barwami których należy unikać są czerwień, a także delikatne pastele. To odcienie, które wydają się bardziej odpowiednie do sypialni. Ciemne kolory mogą wywołać negatywne emocje, które nie sprzyjają nauce. Nie można zapomnieć o lampce w pokoju do nauki, która powinna być długa, a także wyposażona w ruchome ramię i głowicę. Dzięki czemu można będzie ją swobodnie przestawić, tak by dopasować ją do swoich potrzeb. Najlepiej wybierać oświetlenie, które będzie kierowane z góry, dzięki czemu jego promienie nie będą raziły w oczy. Koniecznie pamiętaj, że jeżeli twoje dziecko jest leworęczne to lampka powinna znajdować się po prawej stronie biurka. Doskonałym akcesorium do pokoju do nauki jest tablica korkowa. Na niej można umieścić ważne notatki, rysunki które związane są z nauką, a także pobudzają kreatywność dziecka. W tym pomieszczeniu nie może zabraknąć artykułów papierniczych. Można je schować w szufladach, a także specjalnych stojakach na biurku. Doskonałym pomysłem jest wieszanie kubków i półek z akcesoriami na ścianie bezpośrednio nad biurkiem. W pokojach dla nauki sprawdzają się szafki modułowe i wiszące.