Kosmetyki głęboko oczyszczające dla skóry zanieczyszczonej smogiem

Zwiększające się zanieczyszczenie środowiska oraz „stres oksydacyjny” należą do głównych przyczyn wpływających na niekorzystne zmiany zachodzące w naszej skórze. Ogromne obciążenie wynikające z mało higienicznych warunków życia niesie ze sobą koszty w postaci: wcześniejszego starzenia się, nadwrażliwości i zwiększonego odwodnienia skóry.  Funkcjonowanie w takim obciążającym środowisku pogarsza wygląd i naraża nasze zdrowie. Także codzienna pielęgnacja nie ma szans na odpowiednie działanie.  

Na rynku pojawiła się nowość – seria CITY DETOX, która pozwala na codzienne oczyszczanie na głębokim poziomie ze smogu i innych zanieczyszczeń cywilizacyjnych. Cztery proste kroki, dzięki którym każdego dnia mamy szansę na pełną regenerację naszej skóry. Warto o nich pamiętać nie tylko w Dzień Czystego Powietrza.

Zagrożenia cywilizacyjne

Wierzchnia warstwa skóry, którą przykrywa płaszcz hydrolipidowy jest najbardziej narażona na niekorzystne działania środowiska. Zbyt duże jej obciążenie przynosi konsekwencje w postaci jej niepełnego działania. Nasza skóra staje się przesuszona, niekiedy szorstka, a co gorsza podatna na różnego rodzaju uszkodzenia, infekcje, promieniowanie UV etc. Istnieje także coraz więcej badań, które potwierdzają związek pomiędzy obciążeniem bariery ochronnej skóry a przebarwieniami. Pod wpływem obciążeń cywilizacyjnych zwiększa się produkcja wolnych rodników, których nadmiar uszkadza komórki skóry na różnych poziomach. Nie wystarczy już zwykła pielęgnacja i oczyszczanie. Nasze środowisko wymaga od nas środków specjalnych mówi Anna Nocoń, kosmetolożka, kreatorka idei kosmetyki pozytywnej i masażu anty-aiging.

4 kroki do młodości

Odpowiednie oczyszczanie skóry to jeden z najlepszych sposób na zachowanie na długo młodości i jędrności skóry. Nowa seria LAKSHMI – CityDetox pozwala nie tylko na skuteczne oczyszczenie na głębokim poziomie, ale zapewnia odpowiednią pielęgnację na każdy dzień.

Codzienna rutyna składająca się z 4 prostych kroków to skuteczna broń na smog, promieniowanie UV i inne zagrożenia mogące obciążać i niszczyć naszą skórę.

Wyzwanie CITY DETOX czas start

Pierwszym krokiem jest mus oczyszczająco-złuszczający. Zawiera składniki organiczne, enzymy i przeciwutleniacze, które usuwają zanieczyszczenia miasta, pozostawiając skórę miękką, elastyczną i jasną. Pozwala pozbyć się mikroskopijnych cząsteczek sadzy i smogu.. Enzymy mango i męczennicy oraz specjalne biosurfaktanty są sercem tej inteligentnej piankowo-kremowej formuły, która złuszcza, stymuluje obrót komórek i eliminuje zanieczyszczenia, makijaż, sebum i brud. Ten produkt to idealna propozycja dla wszystkich rodzajów skóry dzięki nowym biosurfaktantom, które utrzymują idealną równowagę między całkowitym oczyszczeniem i delikatnym działaniem na skórę.

Kolejnym krokiem w pielęgnacji detoksycyzujacej jest Tonik, z serii CITY DETOX Oxygen Braume. Jednak ten produkt to znacznie więcej niż zwykły tonik. Jego unikalna dwufazowa formuła pozostawia skórę natychmiast odświeżoną. Tonik CITY DETOX to prawdziwy zastrzyk witalności, który sprawia, że ​​skóra natychmiast staje się jasna i czuje się dobrze. Po oczyszczeniu Oxygen Brume łagodzi, nawilża i odświeża skórę, pozostawiając twarz idealnie tonizowaną i oczyszczoną z aksamitnym i jedwabistym uczuciem. Dwufazowy płyn o lekkiej konsystencji zawiera pół wody i pół oleju. Każda z faz jest wzbogacona o aktywne składniki, które są przenoszone głęboko w skórę. Ma działanie zmiękczające i ochronne. Delikatnie rozpieszcza wszystkie rodzaje skóry.

Serum CITY DETOX to produkt o lekkiej i szybko wchłaniającej się konsystencji. Wysokie stężenie kwasu hialuronowego zwiększa jędrność skóry i natychmiast wypełnia zmarszczki od wewnątrz, dając trwały efekt. Rezultatem jest widocznie świeża, promienna, radosna i jednolita cera. Essence Antismog Przeciwutleniacz jest niewidoczny gołym okiem ale widać od razu jego działanie. Kwas hialuronowy, wyciągi ze spiruliny, ostropestu plamistego, mniszka lekarskiego, łopianu, karczocha, róży i kwiatu pomarańczy wraz z kompleksem ochronnym Osmotic Natural Anti-Pollution działają jak tarcza, wzmacniając ochronę skóry przed szkodliwym wpływem środowiska, a aminokwasy chronią ją na głębszym poziomie. Kompleks o właściwościach przeciwutleniających, który usuwa wolne rodniki, aktywnie zwalcza starzenie się skóry. Badania przeprowadzone na najbardziej zanieczyszczonych obszarach Chin pokazują, że mikrocząsteczki zanieczyszczeń mogą powodować odwodnienie skóry. A to serum aktywnie przyciąga wilgoć jak magnes!

Ostatnim krokiem pielęgnacyjnym z serii CITY DETOX jest krem środowiskowa ochrona skóry 24h. To fantastyczny krem ​​działający przez całą dobę. Składniki aktywne zostały zanurzone w emulsji biomimetycznej (identycznej z naszą skórą) o miękkiej, przyjemnej i absolutnie lekkiej konsystencji. Jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry. Zawiera olej arganowy, który głęboko odżywia skórę: jest to jeden z najważniejszych olejków do odmładzania skóry. Wraz z olejami z oliwek niezmydlającymi się, masłem shea i masłem kakaowym poprawia jakość naskórka, zapewniając jego postępującą restrukturyzację. Wysokie stężenie kwasu hialuronowego zwiększa jędrność skóry i natychmiast wypełnia zmarszczki od wewnątrz, dając trwały efekt. Rezultatem jest widocznie świeża, promienna, radosna i jednolita cera. Wyciągi ze spiruliny, ostropestu plamistego, mniszka lekarskiego, łopianu, karczocha, róży i kwiatu pomarańczy, wraz z naturalnym ochronnym kompleksem osmotycznym ochronnym, działają jak tarcza, wzmacniając obronę skóry przed uszkodzeniami środowiska, a aminokwasy chronią ją na głębokim poziomie. Kompleks o właściwościach przeciwutleniających usuwa wolne rodniki, aby aktywnie zwalczać fotostarzenie.

Opatentowana broń w walce ze smogiem

Każdy z kosmetyków z serii CITY DETOX zawiera „Naturalny, Ochronny Kompleks Osmotyczny Przeciwko Zanieczyszczeniom” –  natura jest niezwykle skuteczna zapewniając odpowiednie mechanizmy obronne przeciwko czynnikom zewnętrznym. Wysoce oczyszczony, opatentowany kompleks osmotycznych składników aktywnych i aminokwasów został zaprojektowany i opracowany wskutek obserwacji natury i analizy naturalnej reakcji obronnej skóry na działanie zanieczyszczenia. Kompleks pomaga skórze się chronić przed stresem oksydacyjnym wywołanym przez zanieczyszczenie, a także wspomaga jej detoksykację. Poprawia on również funkcję ochronną skóry. Zmniejsza uszkodzenia DNA spowodowane przez promienie UV. Kompleks przyczynia się do procesów detoksykacji komórkowej poprzez zwiększenie ilości enzymów odpowiedzialnych za to działanie, a także pomaga skórze usuwać czynniki zanieczyszczające. Poprawiając funkcję ochronną skóry, ogranicza on też wchłanianie szkodliwych substancji do skóry. W końcu, osmolity odgrywają znaczącą role w utrzymywaniu równowagi płynów w komórkach. Ten czysty kompleks osmolityczny wspomaga utrzymanie naturalnej równowagi skóry.

Oczyszczając naszą skórę z zanieczyszczeń cywilizacyjnych, dajemy sobie szansę na odzyskanie promiennego wyglądu ale co ważniejsze przedłużenie zdrowia naszej skóry.

Podejmując wyzwanie 30 dni z CITY DETOX, możemy zaobserwować jak bardzo dotychczas nasza skóra pozostawała obciążona teoretycznie niewidzialnymi cząsteczkami smogu i kurzu.