Jak w ciekawy sposób dekorować ściany w biurze?

Dekoracja ściany w biurze

Biuro to coraz częściej coś więcej niż tylko miejsce pracy. To miejsce, w którym lubimy przebywać, gdyż wygląda nowocześnie i ciekawie. W dobrze zaaranżowanych wnętrzach miło się pracuje, a to z kolei przekłada się bezpośrednio na dobrą atmosferę. Ważnym elementem wystroju biurowych wnętrz jest dekoracja ścian.

Ściany zajmują w każdym biurze bardzo dużą powierzchnię, dlatego ich przemyślane i co najważniejsze estetyczne wykończenie jest bardzo ważne i znacząco wpływa na wygląd całego biura, które przecież niejednokrotnie jest wizytówką przedsiębiorstwa. Choć bardzo popularne jest po prostu gładzenie ścian, to coraz chętniej projektanci stosują inne rozwiązania, jak tapety, kamienie dekoracyjne, panele, struktury bądź folie do wnętrz. Odpowiednia dekoracja w połączeniu z dobrze dobranym oświetleniem i meblami sprawi, że biuro znacząca zwiększy swoją atrakcyjność.

Ponadczasowa gładź i tynk

Wciąż tradycyjne formy wykończenia biurowych wnętrz to tynki gipsowe, cementowo-wapienne lub gładzie. Taka forma wykończenia ścian jest prosta, estetyczna, dająca spokojny efekt. Gładzie mogą być nakładane również na ściany wykonane w systemach suchej zabudowy. Gładzie są dobre, gdy interesuje nas styl minimalistyczny, nie chcemy się rozpraszać, w pomieszczeniach typu open space.

Kamienie oraz struktury dekoracyjne

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie kamieni dekoracyjnych, płytek klinkierowych bądź ręcznie formowanych, a także wszelkiego typu struktur dekoracyjnych, jak tynki mineralne lub farby strukturalne. Zaletą takich dekoracji jest różnorodność, wysoka estetyka, ponadczasowy wygląd.

Zobacz także: https://www.world360.pl/laminat-a-dekoracja-scian-w-biurze/

Folie dekoracyjne

W biurach, zwłaszcza w pomieszczeniach mocno reprezentacyjnych lub witających klientów, jak recepcje stawia się na zastosowanie folii dekoracyjnych, tzw. laminatów architektonicznych. Ich zaletą jest oprócz ogromnej estetyki i różnorodności możliwość dekoracji najróżniejszych powierzchni, nie tylko całych ścian, ale również ich fragmentów, a także słupów, wnęk, belek.

Zaletą laminatów jest również to, że z powodzeniem można je zastosować do dekoracji zarówno nowych biur, jak również w trakcie remontów starych. Doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie jest bardzo duże natężenie ruchu, a więc np. kuchnie czy korytarze. Szeroka gama kolorystyczna oraz bogate wzornictwo sprawią, że będzie można aranżować biuro zgodnie z różnymi trendami.