Jak przebiega nadzór inwestorski?

nadzor inwestorski

Odpowiednie nadzorowanie inwestycji budowlanej to podstawa do tego, by nie stracić na niej pieniędzy. Tylko w ten sposób możemy bowiem mieć pewność, iż wszystkie prace przebiegają w sposób prawidłowy i zgodny z dokumentacją projektową. Na czym dokładnie polega nadzór inwestorski, jak on przebiega i kto może nam go zaoferować?

Kto oferuje nadzór inwestorski?

Chcąc odszukać firmy, które w swojej ofercie posiadają nadzór inwestorski powinniśmy się oczywiście skupić na przedsiębiorstwach z branży budowlanej, które zajmują się nią jednak nie od strony bardziej praktycznej, czyli zajmują się budową budynków, ale od strony technicznej oraz prawnej. W takim przedsiębiorstwie możemy bowiem liczyć na fachowców, którzy zaoferują nadzór inwestorski.

Taką firmę najlepiej będzie wyszukać z pomocą internetu, w którym możemy natrafić na przykład na ofertę przedsiębiorstwa GP Inwestim, które oferuje znacznie więcej niż tylko nadzór inwestorski. Do zakresu usług należy bowiem także obsługa techniczna budynków w Wieliczce, czy też doradztwo techniczne.

Jak przebiega nadzór inwestorski i co wchodzi w jego skład?

To jak będzie przebiegać nadzór inwestorski na naszej budowie zależy w dużej mierze od tego, co będziemy sobie życzyć decydując się na podpisanie umowy z firmą, która nam go zaoferuje. Podstawowe usługi to regularne kontrolowanie budowy, a także wykonywanie częściowych, jak i końcowych odbiorów robót. W trakcie stałych kontroli inspektor nadzoru będzie sprawdzał, czy prace przebiegają w pełnej zgodzie z dokumentacją projektową, a także przepisami BHP. W trakcie odbiorów z kolei będzie sprawdzał jakość wykonania prac budowlanych.

Ze strony firmy udzielającej nadzór inwestorski możemy liczyć także na taką usługę jak na przykład sprawdzenie jakości materiałów, zanim te zostaną wykorzystane w celu wybudowania domu. Dzięki temu będziemy mieć pełną pewność, iż nasz budynek zostanie postawiony przy użyciu jedynie trwałych surowców wysokiej jakości.