Jak naprawić zepsuty zamek

zamek

Gdy Twój zamek przestaje działać, prawdopodobnie żałujesz, że nie wezwałeś wcześniej profesjonalnej pomocy. Sytuacja gdy zepsuje się zamek w drzwiach dla nikogo nie jest przyjemna. Twój dom jest zabezpieczony zamkami, które chronią przed niepożądanymi osobami, a gdy przestają działać, stają się bezużyteczne. Bez względu na to, czy chodzi o złamany klucz, uszkodzoną dziurkę od klucza, zablokowany zamek czy uszkodzoną zapadkę, można znaleźć rozwiązanie, które zapobiegnie awarii zamka i zapewni bezpieczeństwo domu. Porady dla majsterkowiczów dotyczące konserwacji i naprawy zamków są proste i niedrogie. Wykonaj poniższe czynności, aby Twój zamek działał jak najlepiej!

Sprawdź ogólny stan zamka

To tylko kilka sygnałów ostrzegawczych świadczących o tym, że zamek wymaga konserwacji. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych znaków, nie trać czasu! Należy jak najszybciej wezwać pomoc, naprawa zamka nie będzie bardzo droga. Uszkodzony zatrzask często jest przyczyną nieprawidłowego działania zamka. Jeśli zapadka nie działa prawidłowo, może uniemożliwiać zablokowanie rygla. Uszkodzony zatrzask może powodować problemy z zablokowaniem lub odblokowaniem drzwi. Można również zauważyć, że dziurka od klucza znajduje się wyżej po jednej stronie drzwi niż po drugiej, ponieważ po tej stronie jest więcej miejsca ze względu na uszkodzony zatrzask. Luźny zatrzask również może być przyczyną awarii zamka. Jeśli okaże się, że nie można zamknąć drzwi za pomocą gałki i klucza, może to być spowodowane luźno zamocowanym zatrzaskiem. W takim przypadku należy wykręcić śruby i ponownie je dokręcić za pomocą śrubokręta. Jeśli to nie rozwiąże problemu, trzeba będzie wymienić stary, poluzowany zatrzask na nowy! Po usunięciu złamanego klucza i innych zanieczyszczeń należy ponownie włożyć klucz do zamka. Po wsunięciu klucza do końca należy przekręcić go tak, aby zaczepił się o ząbki, a następnie spróbować otworzyć zamek. Jeśli to nie zadziała, kontynuuj usuwanie uszkodzonego materiału z wnętrza zamka i wkładanie go ponownie, aż do momentu, gdy uda się odblokować drzwi.

Kiedy dzwonić do ślusarza?

Jeśli Twój zamek jest całkowicie zablokowany i nie można go otworzyć, to znak, że już czas skontaktować się z fachowcem. Zaufanych specjalistów znajdziesz na https://www.pogotowie-zamkowe-poznan.pl/ Jest wiele możliwości takiego stanu, jeśli występują trudności przy wkładaniu klucza, lub ten nie chce się obrócić, do środka zamka mogło dostać się jakieś ciało obce. Jeśli na zamku widnieją rysy, których wcześniej nie widziałeś – ktoś mógł próbować otworzyć Twój zamek. Bez względu na rodzaj uszkodzenia, każda dysfunkcja zamka jest powodem aby wezwać ślusarza. Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo Twojego mienia ale również Twoich bliskich!