Jak działają słuchawki bezprzewodowe z redukcją szumów?

sluchawki bezprzewodowe redukujace szum

Słuchawki to niewielkie urządzenia, po które niektórzy użytkownicy sięgają niemal codziennie. Mogą być pomocne w pracy czy podczas nauki, ale przede wszystkim sprawdzają się w momentach, w których chcemy cieszyć się swoim ulubionym rodzajem rozrywki, takim jak na przykład granie w gry, oglądanie filmów czy po prostu słuchanie muzyki. Czy wiesz jednak, jak właściwie działają słuchawki bezprzewodowe z redukcją szumów i dla kogo mogą być odpowiednie?

Słuchawki bezprzewodowe – czym powinny się wyróżniać?

Na początku warto wyjaśnić, dlaczego słuchawki bezprzewodowe cieszą się tak dużą popularnością. Odpowiedź jest bardzo prosta – wreszcie możemy zapomnieć o problemie, jakim jest plączący się notorycznie kabel. W przypadku bezprzewodowych modeli mamy również możliwość odłożenia naszego smartfonu na bok – wystarczy, że zachowamy wskazany przez producenta dystans. Co więcej, z pomocą takich słuchawek możemy też połączyć się zdalnie z naszym komputerem czy telewizorem. To niezwykle wygodne, prawda?

W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że na rynku dostępne są słuchawki bezprzewodowe z aktywną redukcją szumów. Czy wiesz już, jak działa ANC?

Jak działa ANC?

Słuchawki bezprzewodowe z redukcją szumów mają wielu fanów. To rozwiązanie okazuje się odpowiednie dla osób, które chcą jak najlepiej zanurzyć się w dźwiękach, jakie wydobywają się z urządzenia. Zdarza się, że codzienne słuchanie ulubionych utworów czy też innych treści audio bywa znacząco utrudnione. Problemem są dźwięki, jakie dochodzą do nas z zewnątrz. Tutaj z pomocą przychodzi ANC w słuchawkach.

To nic innego, jak redukcja dźwięków z otoczenia. W tym przypadku wykorzystuje się aż dwa skuteczne rozwiązania – tłumienie mechaniczne, poprzez zastosowanie wysokiej jakości materiałów, z jakich wykonane są słuchawki, oraz tłumienie aktywne, czyli elektroniczna redukcja hałasu poprzez zbieranie dźwięku z otoczenia i odwracanie go w fazie. ANC w słuchawkach docenią więc osoby, dla których ważny jest komfort akustyczny oraz najwyższa jakość dźwięku.

Jakie słuchawki bezprzewodowe z redukcją szumów warto wybrać?

Słuchawki bezprzewodowe z aktywną redukcją szumów znajdziesz między innymi w ofercie marki Samsung. To nowoczesne urządzenia, które są bardzo proste w obsłudze, a jednocześnie wyróżniają się ciekawym designem. Użytkownicy doceniają w szczególności model Galaxy Buds2 Pro. Każda nuta brzmi niezwykle realistycznie. Czysty dźwięk to ulepszony Samsung Seamless, który przesyła pełny 24-bitowy dźwięk do Twoich Buds2 Pro.

Przełączanie się na rozmowy jest niezwykle łatwe i szybkie dzięki funkcji wykrywania głosu. Trzy mikrofony o wysokim SNR śledzą i eliminują więcej dźwięków z zewnątrz. Same słuchawki są wygodne i komfortowe w noszeniu, a to głównie dzięki idealnemu dopasowaniu.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.