Jak dbać o wąsy i brodę

Dbanie o swój zarost

Pielęgnacja wąsów i brody wcale nie musi spędzać snu z powiek. Moda na zapuszczanie ich nie słabnie, więc może warto pomyśleć o tym, aby stać się ich posiadaczem? Wiele jednak zależy od tego, czy mamy w sobie na tyle determinacji, aby doczekać się bujnego zarostu. Jak o niego dbać? Podpowiadamy.

Po pierwsze: nadaj zarostowi kształt

Zarost może wyglądać męsko i nadać mężczyźnie charakteru. Jeśli jednak nie zadba on o jego dobry kształt dobrany zarówno do kształtu twarzy, jak i stylu ubierania się, fryzury etc. może osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego. Broda i wąsy mogą skutecznie sprawić, że nagle z eleganckiego mężczyzny powstanie dość zaniedbany i nieestetycznie wyglądający. Sęk w tym, żeby znaleźć dobrego barbera, aby już na samym początku drogi z pojawieniem się zarostu, wyglądać schludnie i mieć odpowiednio dobrany do siebie i swoich preferencji. Ważna jest także fryzura.

Pielęgnacja zarostu: odżywianie i dbanie

Kolejny krok, to odpowiednie odżywianie zarostu, a także dobór odpowiednich kosmetyków, które wpłyną na jego odżywienie. Broda, tak jak organizm, potrzebuje odpowiednich wartości odżywczych, aby prezentować się okazale. Nie bez znaczenia w zdrowym wyglądzie ma też sposób odżywiania się. Żeby wpłynąć korzystnie na wspomniany zarost, trzeba wprowadzić do jadłospisu sporą ilość białka. Ważny jest także błonnik oraz nienasycone tłuszcze oraz witaminy. Dbanie o siebie także ma znaczenie na drodze do tego, aby dobrze prezentować się w brodzie. Niech tworzy ona jedną spójną całość w naszym wizerunku.

Zobacz także: https://hydraportal.pl/jak-zaczac-przygode-z-zapuszczaniem-brody/

Mycie, czesanie i nawilżanie

Możesz w tym celu odwiedzać barbera, aby nałożył Ci odpowiednie specyfiki, ale przy okazji musisz go też wesprzeć w działaniu. Jak? Po prostu trzeba zadbać o higienę. Broda powinna być myta po każdym spożytym posiłku . To nie tylko będzie higieniczne, ale też będzie prezentowało się estetycznie. Brodę trzeba też czesać, a ponadto regularnie przycinać nadając jej pożądany kształt. Bardzo ważne jest też to, aby sięgać po odpowiednie dla siebie kosmetyki. Nieumiejętnie dobrane mogą przysporzyć więcej kłopotów niż pożytku. Świetnie, kiedy właśnie sięgniemy po dedykowane sobie i swojej skórze oraz bądź co bądź włosom, zarostowi. Takie działanie to już będzie połowa sukcesu i szansa na to, że w zaroście będziemy prezentować się naprawdę okazale.