Ginekologia estetyczna – na czym polega?

plastyka pochwy

Kobiety zwracają coraz większą uwagę na estetykę swoich kobiecych narządów. Pomaga im w tym ginekologia estetyczna. Na czym polega i kiedy warto z niej skorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tekście.

Co to jest ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna, inaczej ginekologia kosmetyczna, to dziedzina medycyny zajmująca się chirurgicznym i niechirurgicznym poprawianiem zewnętrznych kobiecych narządów płciowych – tłumaczy pracownik kliniki, której najważniejszą z usług jest ginekologia estetyczna w Rzeszowie. Ogólnie definiuje się ją jako dziedzinę medycyny, która pomaga kobiecie czuć się bardziej komfortowo ze swoim wyglądem.

W ciągu ostatniej dekady dziedzina ginekologii estetycznej gwałtownie się rozwinęła – głównie ze względu na wzrost presji społecznej na wygląd kobiet. Te chcą dobrze wyglądać również nago – a dzięki postępowi technologicznemu mogą to robić.

Jakie zabiegi oferuje ginekologia estetyczna?

Istnieje wiele różnych zabiegów, które ginekolog estetyczny może wykonać dla Twoich różnych potrzeb estetycznych. Najpopularniejszym z nich jest Labiaplastyka. To zabieg chirurgiczny, który zmniejsza rozmiar warg sromowych mniejszych (wargi wewnętrzne) lub warg sromowych większych (wargi zewnętrzne) i może być wykonywany u pacjentek w każdym wieku, w tym u nastolatek. Powiększenie warg sromowych nie jest rzadkością w okresie dojrzewania ze względu na zmiany hormonalne, na szczęście medycyna estetyczna może pomóc w przywróceniu proporcji anatomicznych.

Kiedy warto się udać do ginekologa estetycznego?

Najlepiej zrobić to w momencie, gdy chcesz coś zmienić w wyglądzie zewnętrznej części narządów płciowych. Wizyta u renomowanego ginekologa estetyczne pomoże Ci określić, czy wykonanie takiego zabiegu jest w ogóle możliwe i czy potencjalne rezultaty będą zadowalające. Korzystanie z usług ginekologii estetycznej jest polecane również wtedy, gdy kobieta jest po zabiegu, który zmienił wygląd jej narządów płciowych.