Gdzie w przemyśle stosuje się węże techniczne?

waz techniczny

Węże techniczne pełną funkcję kluczową w przemyśle. Są one niezastąpione w systemach transportowych, gdzie pełnią funkcję śledzenia transportu różnych substancji, takich jak ciecze, gazy, a nawet stałe materiały sypkie. Ich wszechstronność i tworzenie są niezwykle zróżnicowane w różnych zastosowaniach

Zalety węży technicznych:

Węże techniczne są dostępne w różnych materiałach, takich jak tworzywa sztuczne, elastomery, metale czy kompozyty. Wybór materiału zależnego od dodatkowych aplikacji, takich jak wpływ na temperaturę, chemikalia, ciśnienie czy promieniowanie UV.

W przemyśle chemicznym węże techniczne są bezpieczne do transportu chemicznego. Węże wykonane z fluoropolimerów, takich jak PTFE (politetrafluoroetylen), są doskonałym efektem ze względu na swoją wysoką odporność chemiczną.

W przemyśle spożywczym węże techniczne są stosowane do dostarczania płynów spożywczych, takich jak woda, mleko, soki czy napoje. 

Węże techniczne znajdują się również w przemyśle petrochemicznym, energetycznym czy farmaceutycznym. Są używane do transportu paliw, olejów, substancji, produktów pochodzących z różnych rodzajów substancji farmaceutycznych. Od wysokiej temperatury, ciśnienia oraz właściwości antystatyczne do kluczowych cech, które wymagają zastosowania węże techniczne stosowane w tych branżach.

Czym są pasy zębate?

Pasy zębate , znane również jako paski zębate, są mechaniczne elementy w napędzie i przewodzeniu ruchu w wielu urządzeniach i maszynach. Składają się z połączenia pasa z rowkami, które działają na zęby na kołach zębatych. Głównym celem pasów zębatych jest działanie momentu obrotowego z jednego elementu na drugi przy działaniu prawidłowego stosunku prędkości obrotowej.

Pasy zębate są szeroko stosowane w różnych branżach i zastosowaniach. Mogą być spotykane w urządzeniach przemysłowych, urządzeniach medycznych, drukarkach, maszynach pakujących i wielu innych urządzeniach. Ich skuteczność i skuteczność są niezastąpione w przekazywaniu momentu obrotowego na różnych odległościach.