Frezy CMT — gdzie się je wykorzystuje?

Frezy CMT

Frezy są niezbędnym elementem wykorzystywanym w każdej stolarni. Mają szerokie zastosowanie i wpływają na jakość wykonywanej pracy. Do czego konkretnie można wykorzystać frezy CMT?

Co to są frezy CMT?

Produkcja mebli to złożony proces. O końcowym efekcie oraz jakości mebla decyduje wiele czynników — szczegółowy projekt, dobra jakość materiału, rodzaj użytych narzędzi i maszyn, jak również precyzja, doświadczenie i zaangażowanie stolarza. Profesjonalne stolarnie przywiązują dużą wagę do tego, żeby podczas tworzenia mebla korzystać z wysokiej klasy narzędzi, takich jak frezy CMT. Dostępne są frezy o różnych średnicach, kształtach czy wielkościach. Mogą być stosowane zarówno w urządzeniach CNC, jak i we frezarkach ręcznych. Ich zastosowanie pozwala całkowicie odmienić kształt obrabianej płyty i stworzyć niepowtarzalny wzór, dlatego są chętnie wykorzystywane w małych warsztatach stolarskich, realizujących nieduże projekty indywidualne, jak i w wielkich fabrykach, produkujących meble na dużą skalę.

Kiedy wykorzystuje się frezy CMT?

Frezy CMT wykorzystywane są w produkcji mebli i wszelkiego rodzaju produktów z drewna, które wymagają określonego kształtu. Frezy pozwalają na wywiercenie otworów czy rowków, kształtowanie krawędzi mebla, lub wyrzeźbienie dowolnego wzoru na jego powierzchni. Posługiwanie się frezarką ręczną wymaga odpowiedniego doświadczenia oraz pewnej ręki stolarza. Maszyny CNC znaczenie ułatwiają zadanie, ponieważ można w nich zaprogramować proces obróbki płyty według ustalonego projektu. Meble drewniane niezmiennie cieszą się popularnością. Nie ma znaczenia czy we wnętrzu wykorzysta się duży stół, kredens, zestaw mebli czy tylko stolik kawowy lite drewno zawsze zapewnia stworzenie unikalnego, ciepłego klimatu. Frezowanie jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią unikalne i niepowtarzalne projekty. Wystarczy znaleźć warsztat stolarski, który podejmie się realizacji wizji projektanta, np. w zakresie frezowania frontów kuchennych czy kształtu stołu. Profesjonalny stolarz z pomocą odpowiednich frezów bez problemu stworzy oryginalny mebel.