Etykiety matowe – jakie mają zastosowanie?

matowe etykiety

Etykiety można stosować na różnych produktach i zadrukowywać lub opisywać w określony sposób. Używane są błyszczące, matowe lub tzw. półbłysk – rodzaj dobiera się do zastosowania. Najlepiej wybrać materiały od dobrego producenta, co wiąże się z wysoką jakością i trwałością rozwiązania.

Kiedy warto wybrać etykiety matowe?

Większość etykiet dobieranych przez klientów trafiają do nich w wygodnej roli. Mogą być powlekane lub niepowlekane. Nowoczesne etykiety matowe pokrywane są informacjami za pomocą druku termotransferowego. Są samoprzylepne i dzięki temu jeszcze bardziej komfortowe w użytkowaniu. 

Bardzo często etykiety matowe wykorzystywane są do przekazania np. kodów kreskowych, więc są monochromatyczne. Nowoczesne rozwiązania tego typu mogą jednak być zadrukowywane kolorowo za pomocą fleksografii. Do tego druku lepiej wybrać niepowlekane etykiety.

Etykiety matowe – gdzie kupić?

Rozbudowaną ofertę rozwiązań do wydruku kodów kreskowych, numeracji, informacji technicznych wysuwa producent etykiet samoprzylepnych i kątowników tekturowych Randi. W asortymencie są między innymi etykiety papierowe matowe i półbłysk. Umożliwiają zastosowanie druku termotransferowego monochromatycznego oraz kolorowego fleksograficznego. 

Nadruk można przygotować bardzo szybko i uzyskać precyzyjne efekty bez stosowania dodatkowych środków. Najprostsze etykiety matowe bez powlekania są łatwe do użycia na produktach po zadrukowaniu, przy czym zauważa się, że można z nich skorzystać praktycznie od razu po wykonaniu nadruku. Trzeba uważać na możliwość późniejszego zawilgocenia.

Nowoczesne etykiety matowe – zastosowanie

Możliwe jest skorzystanie z etykiet powlekanych dla uzyskania większej trwałości. Są one idealnym wyborem, gdy etykieta matowa służy do oznaczenia produktu i jest jednorazowa. Czasem jednak lepiej sprawdzają się te niepowlekane – ale zamierzając np. potraktować etykietę jako wielokrotnego użytku z możliwością zmazywania należy zainwestować w specjalny jej rodzaj. 

Podsumowując, etykiety to prosty i wygodny sposób umieszczania etykiet na produktach różnego rodzaju. Znajdują się na nich informacje dotyczące np. zastosowania, kody kreskowe (niezbędne w handlu) itd.