Dobry krem pod oczy – czyli jaki?

pielegnacja twarzy

Skóra wokół oczu jest cienka, delikatna i na próżno szukać w tej okolicy gruczołów łojowych. Ponadto nieustannie jest w ruchu podczas mrugania czy uśmiechania, dlatego jest zdecydowanie bardziej narażona na pierwsze oznaki starzenia. Należy im skutecznie przeciwdziałać dzięki odpowiedniej rutynie pielęgnacyjnej. Dobry krem pod oczy to podstawa, jednak jak wybrać produkt skrojony na miarę naszych potrzeb? Podpowiadamy.

Krem pod oczy dopasowany do wieku

Nie jest tajemnicą, że potrzeby naszej skóry zmieniają się wraz z wiekiem. Dotyczy to również okolicy pod oczami, która jest bardzo wrażliwa, a często również alergiczna. Warto jednak pamiętać o tym, że po 25. roku życia skóra zaczyna powoli tracić swoją elastyczność, dlatego warto zainwestować w produkt o bardziej bogatej konsystencji i zawierać dobrze dobrane składniki aktywne.

Dobry krem pod oczy po 30. roku życia powinien być działać z jeszcze większą siłą. Musi stymulować produkcję kolagenu w organizmie i wygładzać pierwsze zmarszczki mimiczne. Dobry krem pod oczy przeciwzmarszczkowy powinien również zawierać przeciwutleniacze i filtry, które ochronią ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak m.in. promieniowanie UV. W wieku dojrzałym należy przywiązać jeszcze większą wagę do wyboru produktu, który ma spłycić oznaki starzenia i dodać skórze zarówno elastyczności, jak i witalności. Krem z filtrem – jaki wybrać? To pytanie, na które również warto poznać odpowiedź.

Krem pod oczy a problemy skórne

Pierwsze oznaki starzenia to nie jedyne zmiany, które można zaobserwować w okolicy oczu. Wiele kobiet boryka się z wieloma problemami skórnymi, które skutecznie obniżają samoocenę i utrudniają wykonywanie dziennego czy wieczorowego makijażu.

Jednym z największych bolączek okazują się obrzęki pod oczami, które najczęściej zauważamy tuż po przebudzeniu. To nic innego jak zastój limfy w okolicach oczu. Można temu jednak skutecznie zaradzić z pomocą zimnych okładów oraz dobrego kremu pod oczy. Szukajmy w nim substancji o kojącym działaniu i wzmacniającym naczynia krwionośne.

Cienie i sińce pod oczami to kolejny uporczywy problem, którego widoczność można zneutralizować dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom pod oczy. Jeśli przyczyną cieni są zastoje krwi i limfy, można je zniwelować podobnie jak obrzęki, stosując okłady i kremy o działaniu wzmacniającym.