Dachówki cementowe – sprawdź co warto o nich wiedzieć

dachy

Spośród dostępnych na rynku rodzajów jednym z najpopularniejszych i najstarszych są dachówki ceramiczne. Mają jednak one swoje wady i dość wysoką cenę. Dlatego warto poszukać alternatywy, którą mogą stanowić dachówki cementowe. Czym są dachówki cementowe, jak powstają i jak wypadają na tle dachówek ceramicznych?

Gdzie znaleźć dachówki cementowe?

Chcąc poszukać dachówek cementowych wysokiej jakości mamy dwie opcje. Jedna z nich to zapytanie swych znajomych bądź członków rodziny czy wykorzystywali oni dachówki cementowe w Elblągu. W ten sposób można dostać dość dobrą i bardzo szczegółową opinię na temat poszczególnych firm oferujących dachówki cementowe zwane też betonowymi.

Oprócz tego mamy też alternatywę w postaci internetu. W nim aby znaleźć dachówki wystarczy jedynie wpisać w przeglądarkę odpowiednią frazę taką jak na przykład dachówki cementowe w Gdańsku. W ten sposób w kilkanaście sekund można znaleźć całe mnóstwo firm oferujących dachówki cementowe.

Czym są dachówki cementowe?

Dachówki cementowe to dachówki, które wizualnie bardzo przypominają dachówki ceramiczne. Ich konstrukcja oraz sposób powstania nieco się jednak różni. Dachówki cementowe zwane też betonowymi powstają z połączenia wody, cementu oraz piasku kwarcowego. Te materiały są dodatkowo mieszane z barwnikiem, a wytworzone dachówki są potem jeszcze malowane kilkukrotnie farbami akrylowymi.

Dachówki cementowe są przede wszystkim lżejsze od ceramicznych odpowiedników i są w stanie ważyć nawet dwukrotnie mniej. Ponadto mają one niższą cenę niż dachówki ceramiczne. Odbija się na trwałości, gdyż szacuje się, że dachówki betonowe przetrwają około 70 do 80 lat podczas gdy ceramiczne mogą wytrzymać nawet i 100 lat.

Jak wykorzystywane są dachówki betonowe?

Dachówki cementowe zwane też betonowymi są przeznaczone na dachy budynków jednorodzinnych i nie tylko, których kąt nachylenia wynosi od 22 do nawet 60 stopni. Nadają się dobrze na każdy dach spełniający te kryteria, gdyż posiadają dobre parametry izolacji akustycznej oraz cieplnej.