Czy rolety zewnętrzne mają właściwości wygłuszające?

rolety zewnetrza

Wracając po męczącym dniu w pracy do domu, wiele osób marzy o wypoczynku w ciszy i spokoju. W sytuacji, gdy relaks notorycznie zakłócają denerwujące dźwięki z zewnątrz, osiągnięcie stanu wyciszenia staje się niemalże niemożliwe. W takiej sytuacji wiele osób zastanawia się nad montażem rolet zewnętrznych, które pomogłyby w odizolowaniu się od hałasu. Czy takie osłony skutecznie tłumią dźwięki?

Rolety zewnętrzne a tłumienie hałasu

Wiele osób zastanawia się, czy informacja o właściwościach wygłuszających rolet zewnętrznych jest prawdziwa. Okazuje się, że dobrej jakości osłony zamontowane na fasadzie budynku są w stanie skutecznie odizolować pomieszczenia pod względem akustycznym. Zdolności wyciszające wynikają ze specyficznej budowy rolet zewnętrznych. Pancerz wykonany z aluminiowych profili jest w stanie zmniejszyć głośność dobiegających sprzed budynku dźwięków nawet o kilkanaście decybeli. Dzieje się to dzięki wypełnieniu rolet pianką poliuretanową, która doskonale tłumi hałas. Najlepsze właściwości izolacyjne uzyskać można jedynie po całkowitym opuszczeniu zasłon. Producenci, wychodząc naprzeciw potrzebom klienta, tworzą coraz nowocześniejsze systemy sterowania. Opuszczenie lub podniesienie rolet odbywa się poprzez wciśnięcie przycisku na pilocie bądź włączniku, który jest połączony z mechanizmem zamontowanym w osłonach na zewnątrz budynku. Innowacyjne rozwiązania w tym zakresie oferuje np. firma Tapparella.

Inne zalety rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne oprócz tego, że skutecznie tłumią hałasy z zewnątrz, to dodatkowo mają jeszcze szereg innych zalet. Wiele osób decyduje się na takie osłony okienne również, ze względu na duże nasłonecznienie w mieszkaniu. W pomieszczeniach o ekspozycji południowej latem może być bardzo gorąco, a zamontowane na zewnątrz rolety są w stanie efektywnie odbijać promienie słoneczne. Skutkuje to większym zacienieniem wewnątrz i możliwością normalnego funkcjonowania w optymalnej temperaturze. Rolety zewnętrzne stanowią również skuteczną ochronę przed włamaniem. W domach jednorodzinnych i mieszkaniach ulokowanych na niskim parterze ryzyko wtargnięcia niepożądanych osób do środka jest spore. Aby zniwelować niebezpieczeństwo, warto zdecydować się na skuteczne osłony, które odstraszą złodziei.