Chryzantema sztuczna – na jakie odcienie warto postawić?

chryzantemy

Chryzantemy sztuczne to jeden z najczęstszych wyborów do wszelkich bukietów czy kompozycji kwiatowych. Jakie kolory są jednak najpopularniejsze i najlepiej nadają się do tworzenia zestawów?

Chryzantema sztuczna – dlaczego jest ona aż tak popularna?

Jeżeli chodzi o dziedzinę florystyki, jesteśmy w stanie wspomnieć o wielu różnych kwiatach, które w naszej kulturze czy świadomości zajmują specjalne miejsce. W przypadku Polaków nie można wręcz w tym przypadku nie wspomnieć o takich kwiatach, jak chryzantema sztuczna. Oczywiście nie mówimy tutaj o prawdziwym kwiecie, lecz dzisiaj nie będziemy wspominać o właściwościach realnych chryzantem, a tylko i wyłącznie o aspektach wizualnych. W tym zaś sztuczne chryzantemy naprawdę świetnie sobie radzą. Choć ogólnie w naszym kraju najczęściej są one kojarzone z czczeniem zmarłych, powoli to się zmienia i coraz częściej chryzantemy są wykorzystywane po prostu jako piękne kwiaty ozdobne, które perfekcyjnie odnajdują się we wszelakich jesiennych kompozycjach.

Najpiękniejsze odcienie chryzantemy sztucznej

Jeżeli chodzi o kompletowanie takich kompozycji, jak bukiet sztucznych kwiatów, bardzo często w ich centralnym punkcie znajdziemy właśnie chryzantemy. Ten gatunek lubi sąsiedztwo innych swoich pobratymców, najczęściej tych w innych kolorach. Które z nich są jednak najczęściej wybierane przez klientów? Oczywiście trzeba w tym kontekście wspomnieć o klasycznych, żółtych czy złocistych chryzantemach, charakteryzujących się bardzo mocnym i wyrazistym kolorem. Możemy jednak wspomnieć o innych barwach, które sprawdzą się w wiązankach. W mniejszych bukietach poza żółtymi chryzantemami bez problemu spotkamy te białe czy fioletowe. W większych kompozycjach zaś floryści doradzają, by stosować intensywne, choć mocne barwy, na przykład chryzantemy pomarańczowe czy czerwone. Dzięki temu kwiaty te będą w stanie bez problemu przebić się spośród innych kwiatów i pozostać naprawdę mocny ślad w całej kompozycji, jednocześnie jednak jej nie przytłaczając.