Butelki z bezpieczną nakrętką – jakie mają zastosowanie?

opakowanie na leki

Leki, czy też różnego rodzaju środki chemiczne są bardzo niebezpieczne szczególnie dla dzieci, które nie mają świadomości tego, że ich połknięciec może stanowić spore zagrożenie dla zdrowia. Z tego powodu chcąc przechowywać w swoim domu leki w bezpieczny sposób warto postawić na butelki z bezpieczną nakrętką. Gdzie je znajdziemy i jakie jest ich dokładne zastosowanie?

Gdzie można kupić butelki z bezpieczną nakrętką?

Chcąc kupić dobre butelki z bezpieczną nakrętką nie można po prostu postawić na pierwsze lepsze butelki plastikowe, w których zastosowana została bezpieczna nakrętka. Muszą one być bowiem wykonane w odpowiedni sposób, tak by być bezpiecznym sposobem na przechowywanie różnego rodzaju leków.

Dobrej jakości opakowania do odżywek, czy też różnego rodzaju tabletek, które zostały wyposażone w bezpieczną nakrętkę jest w stanie zaoferować firma Onplast, która specjalizuje się w produkcji w pełni bezpiecznych opakowań farmaceutycznych przy użyciou tworzyw sztucznych takich jak polipropylen czy też HDPE.

Czym są butelki z bezpieczną nakrętką i jak ich się używa?

Wiele osób z pewnością zastanawia się jak działa tak zwana bezpieczna nakrętka. Jest to specjalny system, który działa tak, że do odkręcenia nakrętki konieczne jest zastosowanie siły. Jeśli będziemy po prostu kręcić nakrętką to nic się nie stanie, przez co dzieci jej nie otworzą, lecz zaaplikowanie odrobiny siły i przyciśnięcie nakrętki sprawi, że możliwe będzie jej szybkie odkręcenie, gdy będziemy potrzebować dostępu do leków.

Najlpopularniejsze zastosowanie butelek z bezpieczną nakrętką to zdecydowanie branża farmaceutyczna. Korzysta ona z nich w celu produkcji, a raczej dystrybucji leków, które będą mogły być przechowywane w sposób bezpieczny dla dzieci, gdyż te nie będą mogły po prostu ich otworzyć i tym samym ryzykować zatruciem wywołanym przez leki. Używa sie ich również do przechowywania innych rzeczy niebezpicznych, takich jak środki czystości, czy też różnego rodzaju odżywki.