Bateria bidetowa ze słuchawką – poznaj jej zalety

bateria bidetowa

Bateria bidetowa ze słuchawką to rozwiązanie stosowane zwłaszcza w przypadku małych łazienek w których nie ma możliwości montażu bidetu. Dlatego stanowi najczęściej wyposażenie klasycznej toalety. Instaluje się ją więc w jej pobliżu. Jakie są jej konkretne zalety? Podpowiadamy.

Czym jest bateria bidetowa ze słuchawką?

Bateria bidetowa ze słuchawką to element wyposażenia łazienki, który zajmuje niewiele miejsca i pozwala zadbać o codzienne potrzeby higieniczne domowników. Strumień wody pod ciśnieniem pozwala się także szybko odświeżyć oraz może służyć do celów kompleksowego i łatwego czyszczenia armatury w pomieszczeniu.

Jest ona uruchamiana najczęściej za pomocą przycisku lub niewielkiego pokrętła. W niektórych modelach baterii bidetowej znajdziemy także dedykowany termostat, który służy do szybkiego podgrzewania wody do określonej temperatury. Sposób użytkowania jest bardzo intuicyjny, a dzięki łatwej regulacji, poziom zużycia wody jest bardzo niewielki.

Bateria bidetowa ze słuchawką i jej zalety

W porównaniu do klasycznego bidetu, bateria ze słuchawką zajmuje niewiele miejsca. Umieszcza się ją w pobliżu takich elementów jak np. WC podwieszana ze stelażem lub innego rodzaju toalety. Świetnie więc sprawdza się w pomieszczeniach których każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota.

Bateria bidetowa ze słuchawką sprawdza się znakomicie w przypadku osób o ograniczonych możliwościach ruchowych. Z jej pomocą mogą z łatwością i komfortowo zadbać o codzienną higienę. Niebagatelne znaczenie ma przy tym elastyczny wąż, który pozwala wygodnie ukierunkować strumień wody w dowolne miejsce. Bateria może być obsługiwana za pomocą jednej ręki.

Warto zauważyć, że bateria bidetowa coraz częściej stanowi eleganckie i estetyczne uzupełnienie wyglądu nowoczesnych łazienek. Wszystko dlatego, że coraz większą wagę przywiązuje się do kompleksowej higieny i wygody w trakcie korzystania z toalety. Bateria pozwala także na szybkie umycie i odświeżenie armatury łazienkowej. Dzięki czemu można zachować jej estetykę na dłużej.